Aktuality

Dárci kostní dřeně tragicky chybějí. Šance Olomouc proto zahajuje masivní náborovou kampaň „Máš šanci zazářit“
15. 2. 2022

Dramatický nedostatek potenciálních dárců kostní dřeně hlásí v důsledku koronavirové pandemie nemocnice v České republice. Žalostný trend potvrzují čísla z obou databází, které u nás zájemce o darování krvetvorných buněk registrují. Do Českého registru dárců krvetvorných buněk se jich v roce 2020 přihlásilo nejmíň za posledních pět let a Český národní registr dárců dřeně ve stejném roce zaznamenal pokles zájemců takřka na nulu.

Přečíst
Ambulance preventivní onkologie FN Olomouc funguje i v době koronavirové epidemie. Nepodceňujte prevenci, radí odborníci
16. 9. 2021

Celkem 426 klientů navštívilo od roku 2016 až do současnosti Ambulanci preventivní onkologie Fakultní nemocnice Olomouc. Ta funguje v rámci Onkologické kliniky největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě a nabízí nadstandardní vyšetření, díky němuž je možné včas odhalit nádorové a přednádorové stavy a podstatně tak zvýšit šance na včasné zahájení léčby. Zejména v době koronavirové epidemie se totiž znovu prokázalo, že prevence je nejlepší formou léčby. Na onkologickou prevenci navíc poskytují příspěvek i některé zdravotní pojišťovny.

Přečíst
Onkologická klinika Fakultní nemocnice Olomouc zřizuje paliativní ambulanci. Postupně přibudou i na dalších klinikách
1. 7. 2021

Od července zahajuje ve Fakultní nemocnici Olomouc provoz Ambulance paliativní péče. Ta bude působit při Onkologické klinice a její zřízení je dalším krokem největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě ke zlepšování komplexní péče o nemocné s postupujícím onemocněním, u nichž je ukončena léčba ovlivňující tuto nemoc a je očekáváno další zhoršování zdravotního stavu. Paliativní ambulance budou následně působit i na dalších klinikách FN Olomouc.