Onkologická klinika FN Olomouc dostala darem 20 tisíc od sdružení Brave Bear. Použije je na přístroje

20. 2. 2020

Na podporu dětí z dětských domovů, klokánků a onkologicky nemocných dětí zejména z Olomouckého kraje je zaměřena činnost dobročinného spolku Brave Bear. Ten se na sklonku loňského roku podílel na výstavě nejrychlejších sportovních vozů (supersportů) v nákupním centru Šantovka. Část výtěžku z této akce nyní putuje na konto Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc, která z ní pořídí potřebné přístrojové vybavení.

Symbolický šek na 20 tisíc korun převzala z rukou zástupce spolku Brave Bear Ing. Antonína Hlavinky ve čtvrtek 20. února 2020 primářka Onkologické kliniky FN Olomouc MUDr. Hana Študentová, Ph.D. „Za tento dar jsme samozřejmě moc rádi a velice za něj sdružení děkujeme. Peníze nám pomohou částečně zaplatit infuzní stojany, které pořizujeme,“ uvedla primářka Študentová.

Spolek Brave Bear uspořádal výstavu supersportů v Šantovce ve spolupráci se společností SportDrive.cz. „Rádi pořádáme akce pro děti z dětských domovů či malé onkologické pacienty a mimo jiné jim příležitostně domluvíme i jízdu v silných nadupaných vozech pro jejich radost a potěšení. Výtěžek z uspořádaných akcí nám umožňuje pro děti pořizovat dárky a potřebné věci. Při příležitosti expozice v Šantovce jsme vybrali zajímavou částku od našich partnerů, jimž patří velké poděkování,“ řekl spoluzakladatel sdružení Brave Bear a zároveň náměstek informačních technologií Fakultní nemocnice Olomouc Ing. Antonín Hlavinka.

• Symbolický šek převzala z rukou zástupce spolku Brave Bear Ing. Antonína Hlavinky primářka Onkologické kliniky FN Olomouc MUDr. Hana Študentová, Ph.D.