Druhá olomoucká paliativní konference je za námi

13. 12. 2022

V budově II. interní kliniky se uskutečnila Druhá olomoucká paliativní konference. Šestnáct přednášek vztahujících se k citlivému oboru paliativní medicíny si v pátek 9. prosince vyslechlo na sto posluchačů ze zdravotnických zařízení od Svitav až po Opavu nebo studentů univerzit v Olomouci a ve Zlíně.

Konferenci, jejíž ústřední téma Umírání, smrt a důstojnost ve 21. století zahájil ředitel Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. „Děkuju všem, kteří jsou tu dnes s námi, za vaši práci a nasazení. Pracovat v oblasti paliativní péče si žádá velkou míru psychické odolnosti. Jsem překvapená, kolik se vás tu dnes sešlo,“ poděkovala účastníkům konference odborná garantka a lékařka Onkologické kliniky MUDr. Hana Švébišová, Ph.D.

Kromě odborníků v FN Olomouc příspěvky prezentovali například zástupkyně Centra paliativní péče Brno, Mobilního hospicu Nejste sami, Domácího hospicu Duha nebo farář Římskokatolické farnosti z Dubu nad Moravou. Obsahově náročná dopolední část konference byla obohacena o hudební prožitek Saxofonového tria, ZUŠ Iši Krejčího v Olomouci. Konference ukázala, že téma paliativní péče se může týkat všech oborů medicíny.

Třetí olomoucká paliativní konference se uskuteční ve čtvrtek 7. prosince 2023. Těšíme se na vás!